Darmowa dostawa od 430,00 zł

Zwroty - czyli nie ma się czego obawiać

2016-05-03
Zwroty - czyli nie ma się czego obawiaćZwroty, reklamacje, rękojmie...
Wszystkie te sytuacje niestety w przyrodzie występują. Jednak czy się ich boimy? Absolutnie nie!
Rozpoczynając współpracę z hurtownią DropShippingową warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły, a konkretnie na serwis jaki ona świadczy. Podstawowe pytania:
- Czy przyjmujemy zwrot towaru w ciągu 14 dni od wysyłki - TAK!
- Czy rozpatrujemy reklamacje zgłoszone na podstawie prawa rękojmi klienta? - TAK!
- Czy przyjmiemy zwrot towaru sprzedanego rok temu kubka, który według klienta posiada wadę ukrytą, tzn. uszczerbek którego nie zauważył przez ten czas - NIE! :)

Warto pamiętać, że nasza hurtownia jest powiązana z sprzedawcą detalicznym prawem handlowym pomiędzy podmiotami gospodarczymi.
Wszystkie zasady naszej współpracy reguluje szczegółowy regulamin, a prawa konsumenckie, pomimo, iż to od nas wyjeżdża paczka, nas nie obowiązują, gdyż nie jesteśmy tu stroną sprzedającą.
Jednak aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych partnerów, przyjmujemy zwroty z DropShippingu towaru pełnowartościowego oraz z oryginalnym opakowaniem, a reklamacje rozpatrujemy niezwłocznie. Tylko taki mechanizm pozwala wszystkim stronom świadczyć wysokiej jakości usługi. 
W ten sposób stwarzamy sytuację, w której to nam zależy na tym, aby konsument otrzymał towar sprawny i pozbawiony wad.

Ponadto, jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem współpracy z hurtownią Dropshippingową zwróć uwagę na bardzo istotny aspekt, tj. ryzyka zwrotu.
Dla przykładu branża odzieżowa wiąże się z ogromnym ryzykiem zwrotów, gdyż każda odzież ma rozmiary :) O ile z mężczyzną jest łatwiej, bo z reguły wie czego potrzebuje, a jego dylemat będzie rozgrywał się pomiędzy rozmiarem M, a rozmiarem L danej koszulki, to z kobietą na zakupach już tak łatwo nie jest.
Nie uwierzycie drodzy Panowie ile rozmiarów biustonosza można nabyć... Każda rozsądna konsumentka zamówi przynajmniej 3 rozmiary, aby odesłać 2.
 
Natomiast gadżety są dość obliczalne w kwestii zwrotów, także ze względu na niewielkie kwoty zakupów. 
Od początku naszej działalności realizowaliśmy sumiennie każdą reklamację i zwrot.
Możemy pochwalić się wynikami na poziomie nie procentów, a promili takich sytuacji na wszystkie transakcje :)
Podsumowując - nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Jednak przy tworzeniu swojego regulaminu pamiętaj, że obowiązuje Cię prawo konsumenckie i warto zadbać o jego odpowiednią konstrukcję.
Kwestie prawne poruszymy także w artykule związanym z ochroną danych osobowych i wymogami GIODO, czyli Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel