Darmowa dostawa od 430,00 zł

DropShipping - kto jest kim i dlaczego to takie proste?

2016-04-28
DropShipping - kto jest kim i dlaczego to takie proste?Sprzedaż detaliczna jest często niedoceniana. Niektórzy początkujący przedsiębiorcy wychodzą z założenia, że samo posiadanie towaru determinuje sprzedaż.

Nic bardziej mylnego! Ba... Posiadanie towaru nie jest warunkiem koniecznym do sprzedaży, a pozbycie się gospodarki magazynowej umożliwia skupienie się na rzeczach najistotniejszych, czyli marketingu.

Cała finezja handlu polega na pewnego rodzaju specjalizacji. Począwszy od przedsiębiorstwa produkcyjnego, po firmę dystrybucyjną, aż do detalistów, którzy wykorzystują cały swój potencjał by przekonać konsumenta do zakupu właśnie tego produktu i zadbania o widoczność w każdym możliwym miejscu.

W sprzedaży detalicznej w Internecie przede wszystkim warto być widocznym! 

Podstawowe miejsca Twojej aktywności to:
- Facebook/Instagram
- Portale aukcyjne
- Aktywność na stronie sklepu
- Newsletter/Mailing
- Porównywarki cen
- Tzw. długi ogon, czyli pozycjonowanie naturalne Twojego sklepu
- Linki sponsorowaneDziała to więc tak, że dobry dostawca DropShippingowy zapewnia swoim partnerom wszystkie niezbędne narzędzia do integracji oferty, oryginalne treści i zdjęcia.
W tym momencie rolą detalisty jest zadbanie o jak najatrakcyjniejsze jej zaprezentowanie. Ułożenie promocji, powiązania produktów i wyróżnienia się na rynku. Sklep ma wolną głowę od całej organizacji logistycznej oraz pozbawiony jest ryzyka mrożenia kapitału, a także kosztów magazynowych. 

Tak naprawdę to właśnie detaliści poprzez swoją pomysłowość i innowacyjność napędzają cały rynek. To, że gry planszowe popularnej polskiej firmy produkcyjnej są dostępne w kilkunastu krajach europejskich oraz praktycznie w każdym większym sklepie w Polsce wynika z faktu, iż zapewnili swoim odbiorcom wszystkie niezbędne narzędzia dotarcia jak najgłębiej rynku ze sprzedażą gier planszowych, a detaliści mieli możliwość skupienia się na marketingu.

Świat idzie w kierunku specjalizacji, dlatego DropShipping stanowi niekwestionowaną przyszłość rynku E-Commerce. Już teraz warto zacząć budować swoją markę i pozycję na rynku, współpracując z najlepszymi dostawcami!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel